Najlepsze ochraniacze dla konia?

Nogi konia mogą być narażone na różne czynniki i dlatego dobrze byłoby o nie już zawczasu zadbać. Jest to możliwe, jeśli do ochrony kończyn konia wybieramy odpowiednie ochraniacze. To właśnie dzięki nim można zabezpieczyć konia przed poważniejszymi kontuzjami, które mogą zdarzyć się także podczas zwykłego treningu. Na rynku występuje wiele różnych ochraniaczy dla konia. Warto poznać ich rodzaje, a zarazem przeznaczenie i możliwości.

Rodzaje ochraniaczy dla konia:

  • ochraniacze ujeżdżeniowe – stanowią cenną ochronę dla całego obwodu kończyn konia. Różnią się od ochraniaczy skokowych fasonem.
  • ochraniacze transportowe – musimy przyznać, że do wielu kontuzji u koni dochodzi podczas ich transportowania. W tym celu warto jest zapewnić im ochraniacze stworzone głównie z myślą o ich transporcie. Są wykonane z odpowiedniego materiału, a zarazem idealnie dopasowane do kończyn wierzchowca. Stanowią wyjątkową ochronę w boksie.
  • ochraniacze magnetyczne – nowoczesne ochraniacze, które wzbogacone są o magnez. Ocenia się, że ma on bardzo pozytywne oddziaływanie na mięśnie konia, gwarantując im o wiele szybszą regenerację. Przydają się po silnych treningach, jak i podczas rekonwalescencji konia.
  • ochraniacze wszechstronne – najpopularniejsze ochraniacze stosowane podczas zwykłej jazdy z koniem w terenie. Przydają się także do uprawiania różnych dyscyplin jeździeckich.
  • owijki – stabilizują ścięgna w czasie treningu
  • kalosze – osłaniają kopyta przed mechanicznymi uszkodzeniami. Wykonane są najczęściej z pianki neoprenowej bądź gumy.

Co dają takie ochraniacze?

Wykonuje się je z odpowiednich materiałów, które są przyjazne dla skóry konia. Przede wszystkim wyróżniamy ochraniacze z neoprenu i skóry. Dostępne są także te tańsze, z tworzyw sztucznych, natomiast na ich zastosowanie najczęściej nie warto się decydować. Aby móc wybrać idealne ochraniacze dla konia dobrze jest przyjrzeć się nie tylko materiałowi, z którego są wykonane. Po drugie istotny okazuje się ich budowa. To przecież dzięki właściwemu dopasowaniu ochraniaczy ich użytkowanie okaże się dla konia w pełni komfortowe. Po trzecie dobrze jest przyjrzeć się jakości wykonania takich ochraniaczy, obszyć i sposobowi zapinania. Po czwarte dobrze, jeśli takie ochraniacze są w stanie oddychać, czyli właściwie odprowadzać ciepło z wnętrza. Dzięki temu kończyny wierzchowca nie muszą się pocić.

Podsumowanie: Takie ochraniacze to jednak nie wszystko, ponieważ należy zadbać o właściwą pielęgnację i higienę kończyn konia. Po każdym treningu przydaje się czyszczenie konia, dzięki czemu regeneracja mięśni po treningu przychodzi im o wiele szybciej. Oczywiście na ochraniacze dla konia warto się decydować, bez względu na to, jakie ma on zapewnione warunki.

 

Zaznacza HORSENSE – Moda jeździecka

Odzież jeździecka online 24/7″

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*