Jak przygotować się na obóz jeździecki?

Już niedługo zbliżają się wakacje i to wspaniały moment dla osób wybierających się na obóz jeździecki. To podczas jego trwania mają możliwość zdobywania nowych umiejętności, a zarazem wypoczynku na wysokim poziomie. Podczas takiego obozu sportowego stawia się przede wszystkim na aktywność na świeżym powietrzu. W tym celu jeźdźcy muszą być przygotowani na niemalże każdą pogodę. Dodatkowo będą poruszać się konno. Jak więc dobrze przygotować się na taki obóz jeździecki?

Strój jeździecki

Na treningi jeździeckie na pewno potrzebne okażą się długie skarpety, wygodne buty i odpowiednie koszulki, bluzy. Natomiast do stajni przydadzą się jeszcze wygodne i długie spodnie, na przykład bryczesy bądź po prostu legginsy czy dresy. Piękna i sprawdzona odzież jeździecka pojawia się w sklepie jeździeckim Horsense, do którego warto zajrzeć. Dzięki temu zaopatrzymy się w ubrania jeździeckie, które idealnie do nas pasują. A dodatkowo będziemy mogli się w nich bardzo dobrze zaprezentować. Zostały one przygotowane zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Oto kilka przykładów:

Pamiętajmy o tym, aby nie wsiadać na konia w zwykłych spodenkach i sandałach.

Pomocna dla każdego uczestnika obozu jeździeckiego okaże się również czapka z daszkiem. Pozwoli ona ochronić głowę przed słońcem. Nie należy jeszcze zapominać o kremowaniu się za pomocą kremu UV. Będzie on szczególnie potrzebny podczas większych upałów. Na obozie będziemy mogli czuć się w pełni komfortowo, jeśli posiadamy przy sobie środki na kleszcze i komary. W przeciwnym razie te i inne owady mogą nam przeszkadzać.

Akcesoria jeździeckie

Podczas wyjazdu na obóz jeździecki warto zabierać ze sobą dodatkowe akcesoria, jak: bacik, kask, buty jeździeckie czy sztylpy. Możliwe, że przyda się nam również galowy strój jeździecki, czyli: białe bryczesy, specjalna koszula, a nawet frak. W celu prawidłowego dbania o konia podczas takiego obozu przydatne okażą się ochraniacze, szczotki i czaprak. Należy jednak zadbać o to, aby wszystkie te akcesoria okazały się czyste.

Pamiętajmy podczas obozu jeździeckiego

Podczas takiego wyjazdu nie musimy dokarmiać koni, ponieważ o to dbają już instruktorzy. Możemy jednak skonsultować się z nimi i zapytać się, czy możemy im zapewnić pewne gotowe smakołyki, jak: jabłko, marchew czy chleb.

Nie zapominajmy o spakowaniu podstawowych kosmetyków dla siebie, aby zadbać o higienę osobistą. Pomocny tutaj okaże się szampon, żel pod prysznic, mydło, żel do higieny intymnej, ręcznik i wiele innych.

Aby na obozie jeździeckim móc korzystać z dodatkowych atrakcji, to dobrze byłoby tutaj zaopatrzyć się w odpowiednie środki finansowe. Należy więc posiadać pewną gotówkę, którą przeznaczymy na pamiątki, gadżety, smakołyki i inne rzeczy.

Najważniejsze, aby na taki obóz jeździecki zabrać ze sobą pozytywne myślenie!

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*