Sprzęt jeździecki czyli komfort i bezpieczeństwo jeźdźca

Podczas jazdy konnej zarówno jeździec, jak i koń chcą czuć się komfortowo. Jest to jednak możliwe, jeśli wcześniej zadbamy o właściwy osprzęt jeździeckim. Sam strój jeździecki może okazać się tutaj bardzo ważny. Może przecież wpływać na nasze bezpieczeństwo, a zarazem na to, jak jesteśmy postrzegani przez konia. Istota, aby równe takie ubrania jeździeckie okazały się dla nas wygodne. Nie musimy wychodzić z założenia, że nie otrzymamy koszulek, bluz czy spodni jeździeckich, które są zarówno wygodne, jak i bezpieczne. Postarał się o to najlepszy producent mody jeździeckiej w naszym kraju, czyli Horsense. Przyjrzyjmy się, co radzi nam w wyborze właściwego sprzętu jeździeckiego.

Idealny osprzęt jeździecki

Jeździec podczas treningów i zawodów powinien zachować bezpieczeństwo. Jest to możliwe, jeśli podczas kontaktu z koniem stosuje odpowiednie ubrania jeździeckie. Musimy więc unikać wtedy zastosowania codziennej odzieży, która już nie zapewni nam ochrony przed upadkiem, obtarciami i zakleszczaniem się w strzemieniu.

  • Bryczesy – to wyjątkowe ubrania, dzięki którym udaje się nam trzymać na grzbiecie konia. Zapewniają stabilność na właściwym poziomie.
  • Rękawiczki – gwarantują o wiele pewniejsze i bezpieczniejsze trzymanie wody, chroniąc przed obtarciami.
  • Kamizelki jeździeckie – przyczyniają się do ochrony narządów wewnętrznych i tułowia przed pewnymi upadkami czy uderzeniami.
  • Kask – dzięki niemu chronimy głowę, więc dobrze, aby spełniał wszelkie atesty bezpieczeństwa.
  • Bluzy – pozwalają nam przygotować się na zimniejsze dni w okresie letnim, jesiennym i wiosennym.
  • Tshirt – przygotowane są z wysokiej jakości materiałów, które pozwalają oddychać naszej skórze. Może się na nich pojawić grafika konia.
  • Ważne: Kiedy wybieramy ubrania jeździeckie to powinniśmy nie tylko przyjrzeć się ich bezpieczeństwie, wykonaniu i jakości. Liczy się również ich dopasowaniu do naszych wymiarów. Dzięki temu będziemy mogli być z nich w pełni zadowoleni przez długie lata.

Wyposażenie dla konia – najważniejsze jest siodło

Ocenia się, że to najważniejszy sprzęt jeździecki konia i dlatego jego wybór nie powinien być przypadkowy. Po pierwsze liczy się jego wysoka jakość, a zarazem dopasowanie do budowy anatomicznej konia. Tylko tak dobrane siodło jest w stanie dobrze rozłożyć masę jeźdźca podczas jazdy. Pozwala to uzyskać dobrą sylwetkę konia i chroni przed przeciążeniami pewnych mięśni, ścięgien. Dobrze dobrany sprzęt jeździecki dla konia to gwarancja jego zdrowia i lepszych wyników podczas treningów.

 

Zachęca i uczy HORSENSE

Jeździectwo ubrania czyli sklep jeździecki

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*