Jak ważne wyposażenie stajni?

Miło, jeśli koń dobrze czuje się w stajni. Dopiero wtedy może w niej odpoczywać każdej nocy po pewnych treningach, które odbywały się za dnia. Jeźdźcy i opiekunowie takich stajni mogą się o to dobrze postarać. To tak naprawdę należy do ich obowiązków. Jak więc zadbać o to, aby stajnia konia była dobrze wyposażona? Ustalmy krok po kroku, co powinno się w niej znajdować.

W pierwszej kolejności powinniśmy postarać się o czerpak i derkę. Następnie skupiamy się na miejscu przebywania naszego konia. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie zapewnić im odpowiednich warunków, to tutaj mamy sposobność skorzystać z oferty specjalnych stajni, które znajdują się w pobliżu. Mogą zapewniać hotel dla koni, w których zawsze będą mogły odpoczywać. Oczywiście tutaj musimy być przygotowani na pewne koszty, które wynikają z realizacji takich usług. Natomiast czasami jest to dla nas i naszego konia najlepsze rozwiązanie, więc czasami warto się nad nim zastanowić.

Po drugie przyglądamy się temu, jak wygląda boks. Chcemy przecież, aby w nim nasz koń czuł się komfortowo. Jego szczęście nie powinno być nam odległe. Dobrze jest więc zapewnić mu utrzymanie w boksie higieny. Dodatkowo wpłynie to na jego kondycję i zdrowie. Pomocne w takim boksie jest zastosowanie ściółki słomianej, torfu i wiórów. Oczywiście nie należy zapominać o czyszczeniu takiej ściółki w boksie. Przynajmniej raz w tygodniu dobrze jest ją wymienić i zadbać o dokładną dezynfekcję boksu.

Po trzecie koń musi mieć zapewniony dostęp do czystej wody. Pomocne w tym kierunku jest zastosowanie poidła automatycznego. Jego zastosowanie nie okazuje się takie trudne, a na pewno daje koniowi wspaniałe możliwości przez cały dzień.

Po czwarte koń powinien mieć dostęp do cennego pokarmu. W tym celu można wykorzystać siano i żłób. To sprawia, że utrzymanie porządku w boksie przychodzi nam o wiele łatwiej.

Gdzie akcesoria jeździeckie?

Podczas współpracy z koniem korzystamy z różnorodnych akcesoriów jeździeckich. Również o ich przechowanie powinniśmy zadbać. Na przykład siodła dobrze jest przechowywać na haku. Natomiast na wieszakach trzymamy już czapraki, ogłowia i derki. W stajni przyda się także miejsce na przechowywanie pewnych środków czystości, jak: wiadra, szczotki, środki do sprzątania tajni, środki do pielęgnacji konia.

Widzimy więc, że przygotowanie stajni i później właściwe korzystanie z niej nie okazuje się takie proste. Natomiast, gdy już ją posiadamy, to później możemy być zadowoleni z warunków, które zapewniamy swoim koniom. Mogą się tylko cieszyć z najlepszej opieki. Wpływa ona na ich samopoczucie, kondycję i zdrowie. A zarazem na wyniki, jakie uzyskują podczas ćwiczeń.

 

Wypowiada się HORSENSE – Sklep jeździecki

Koszula jeździecka i bluza z koniem dla Niej i dla Niego”

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*