Zimowe przejażdżki – wady i zalety

Jazda konna sprawia wiele radości również zimą. Przekonują się o tym jeźdźcy, którzy nie są w stanie rozstać się ze swoimi końmi. W tym celu również i oni starają się przygotować do zimowej przejażdżki. Pozwala im na to odpowiednia odzież jeździecka, np. Horsense. Natomiast samego konia nie trzeba zaopatrywać w specjalne ubrania, ponieważ ich organizmy świetnie dostosowują się do niskich temperatur. Oczywiście należy tylko zadbać o regularne treningi, które pozwalają koniom utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała. Podczas sezonu zimowego trening może być bardziej luźny, a czasami wytrzymałościowy. Dodatkowo koń będzie zadowolony z dodatkowych masaży, które pozwolą mu się zregenerować i przygotować na kolejny sezon.

Jazda konna zimą – treningi

Na pewno zimą nie chcemy narażać konia na żadne kontuzje. Odchodzimy więc od dużych skoków z koniem, z przeszkodami. Bardziej skupiamy się na ciągach, ustępowaniach i pozostałych elementach pracy ujeżdżeniowej. Nie tylko ludzi nudzi rutyna. Również konie co pewien czas pozytywnie spojrzą na inny trening.

Niektórzy jeźdźcy w trosce o swoje konie, w okresie zimowym, treningi organizują w specjalnych krytych halach. Zabezpieczają się w ten sposób przed porywistym wiatrem, mrozem i śniegiem. Trzeba przyznać, że to dobre rozwiązanie, ponieważ czasami pogoda w okresie zimowym może nie sprzyjać organizowaniu regularnym treningom.

Jak treningi wpływają na konia

Koń jest w pełni zadowolony z każdego treningu organizowanego przez jeźdźca. Dzięki nim odpoczywa pod względem psychicznym. Dodatkowo rozgrzewa swoje mięśnie i dba o utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała. Dzięki swobodnym i luźnym treningom koń zdobędzie dużą przyjemność z ruchu. Organizując przejażdżki w okresie letnim warto zdecydować się na poranną porę, przed upalnym słońcem i ukąśliwymi owadami.

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*